decorator-blue-bazgry
decorator-yellow-star
Czym jest pakiet Planeta Smart
slowniczek-ikona-light

słowniczek

Czym jest pakiet Planeta Smart?

2D 3D Edukacyjny Wszechświat Kosmos Muzyka Planeta SMART planety układ słoneczny
decorator-blue-bazgry
decorator-yellow-star
Czym jest pakiet Planeta Smart
divider bottom black
divider bottom black mobile

czas czytania

3 MIN

opublikowany

2024-03-06 10:53:40
Spis treści

To, co wyróżnia Planetę Smart od innych planet w Edukacyjnym Wszechświecie, to skupienie się na doświadczalnym i pełnym zabawy przekazywaniu wiedzy w zakresie przyrodniczym oraz technicznym. Pakiet eksperymentalny zawiera aktywności pozwalające na pełną współpracę w rozwiązywaniu problemów, prezentując młodym odkrywcom nową wiedzę czy zdolności. 

Z racji obszerności tematu nauki, techniki i eksperymentów, nie zmieściliśmy tutaj wszystkiego, a skupiliśmy się jedynie na kilku ciekawych przykładach. Łączy je termin „przestrzeń”: kosmiczna, fizyczna i dźwiękowa. 

Ta planeta jest kosmiczna

W pakiecie Planety Smart znajduje się wiele aplikacji związanych z Kosmosem oraz eksploracją Układu Słonecznego. Mówimy tutaj o aplikacjach:

 • Planetarium
 • Orbity
 • Planety od środka
 • Wielkości planet
 • Rakietą w kosmos

Ostatnia z nich, Rakietą w kosmos, jest aplikacją rozrywkową, w której zbieramy gwiazdkowe paliwo i omijamy lecące meteoroidy w przestrzeni kosmicznej. Może być to wysiłek grupowy, gdzie współpracując za pomocą piłeczek, próbujemy ocalić załogę rakiety. 

Pozostałe aplikacje pozwalają nam eksperymentować i odkrywać Układ Słoneczny. W ramach aplikacji Planetarium oraz Wielkości planet możemy przyjrzeć się planetom, Słońcu i Księżycowi z każdej strony. Podane aktywności różnią się przede wszystkim tłem. W Planetarium spoglądamy na planetę jako na jednostkę, natomiast w przypadku Wielkości planet możemy obserwować jej wielkość, oświetlenie oraz zachowanie również względem innych planet układu. 

Aplikacja Planety od środka umożliwia zbadanie wnętrza wybranych planet. Nie wszystkie planety są dostępne, ponieważ nie wszystkie dane astrologiczne posiadamy. 

Kiedy już poeksperymentowaliśmy w Układzie Słonecznym, przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy. W aplikacji Orbity możliwą mamy nie tylko swobodną eksplorację, ale również pewien problem do rozwiązania. Naszym zadaniem jest przenieść planety na odpowiednie orbity w przestrzeni kosmicznej. 

Światło – co pozwoli zobaczyć?

Czas potrenować orientację w przestrzeni. W Przejdź przez labirynt musimy wyliczyć najkrótszą ścieżkę między dwoma punktami. Nie możemy sobie pozwolić na zbyt długie błądzenie bez celu. Warto skorzystać z pomocy kolegów i ćwiczyć przy tym umiejętność współpracy czy zdolności komunikacyjne. Błądzenie po labiryncie nie musi być samotne. 

Jak tworzyć rzuty techniczne?

Odpowiedź znajdziemy w dwóch kolejnych aplikacjach. W ramach tych aktywności Układanka 3D zaznaczamy „cień” danej bryły we wszystkich płaszczyznach, co może stanowić wstęp do zaznaczania ich rzutów technicznych. W drugiej aplikacji Konstrukcje 3D wykonujemy odwrotną czynność. Z zaznaczonego rzutu musimy odtworzyć bryłę. Warto tu też eksperymentować i przyglądać się figurze z każdej możliwej strony. 

Muzyka też może być smart

Ostatnią aplikacją jest Twórz muzykę. Aktywność pozwala na pełną ekspresję twórczą oraz kreatywną w układaniu własnej melodii. Muzyka to jednak nie tylko sztuka, ale też fizyka i matematyka. Możemy się dzięki niej nauczyć rytmu czy sekwencji. Co więcej, pozwala również na rozwój komunikacji. Nic tak nie łączy jak wspólna pasja i zabawa.

Co rozwija Planeta Smart?

Między innymi:

 • Wiedzę o Kosmosie
 • Orientację i myślenie przestrzenne
 • Stawianie hipotez, przewidywanie wyników i ich weryfikację
 • Obserwację
 • Wyciąganie wniosków
 • Zdolności komunikacyjne
 • Umiejętność współpracy 
 • Rozwiązywanie problemów
 • Innowacyjność
 • Kreatywność

Zainteresował cię pakiet Planeta Smart? Poznaj więcej szczegółów, odwiedzając stronę Planety Smart

Podziel się!

decorator-green
favicon knowla eu
Zespół Knowla

Przeczytaj także

Postaw nudę do kąta
Jesteś nauczycielem, pedagogiem, prowadzisz placówkę edukacyjną, a może jesteś zaangażowanym w edukację rodzicem?
Zapraszamy do kontaktu z nami. Udzielimy wszelkich informacji, doradzimy, pomożemy dokonać najlepszego wyboru. Tak jak Tobie, zależy nam na poprawie jakości edukacji naszych dzieci!
top divider black
top divider black mobile
Nauka to potęgi klucz
logo knowla white
wall_box_banner