decorator-blue-bazgry
decorator-yellow-star
Rok, w którym pojawiła się Knowla
artykul-ikona-dark

artykuł

Rok, w którym pojawiła się Knowla

edutainment technologia trendy w edukacji
decorator-blue-bazgry
decorator-yellow-star
Rok, w którym pojawiła się Knowla
divider bottom black
divider bottom black mobile

czas czytania

7 MIN

opublikowany

2023-12-20 11:31:53
Spis treści

Powoli kończy się już rok 2023, a myśli coraz częściej zaczynają odpływać w kierunku minionych chwil oraz zbliżających się świąt. U nas również pojawiła się refleksja na temat osiągnięć naszej firmy w ostatnich miesiącach i ku naszemu zaskoczeniu zebrała się ich całkiem poważna ilość. Postanowiliśmy się więc nimi z wami podzielić, a może nawet odrobinę pochwalić.

I wtedy powstała Knowla

Nasze produkty oraz aplikacje już od wielu lat obecne były na rynku i cieszyły użytkowników swoimi unikatowymi interakcjami. Niemniej jednak jako firma poczuliśmy potrzebę sprecyzowaniu kierunku, w którym dalej powinniśmy iść. Po długich poszukiwaniach własnej tożsamości, misji oraz celu narodziła się Knowla z nową wizualizacją graficzną i strategią działania, którą od marca tego roku możecie oglądać w pełni.

Zmieniło się sporo. Wszystkie nasze urządzenia, media społecznościowe, strona, materiały, filmy, instrukcje… zyskały nowy wygląd i treści. Nasza komunikacja stała się bardziej merytoryczna oraz edukacyjna, a jednocześnie pozwoliliśmy sobie na kreatywną zabawę słowem.

Jeszcze mocniej postawiliśmy na bezpośredni kontakt z ekspertami oraz użytkownikami. W tym celu powstała nasza Rada Programowa, a grupa przyjaciół oraz sympatyków rozwiązań Knowla, z którymi jesteśmy w kontakcie, stale się powiększa. Wystartował również nasz blog, który, jak mamy nadzieję, dostarczać wam będzie inspiracji.

Od chwili startu stawiamy na edutainment i nie pozostaje nam już nic innego, jak mądrze się bawić. Więcej o samej misji firmy znajdziecie w sekcji Idea.

Podróże bliskie i dalekie

Z nową marką ruszyliśmy w świat. W ostatnich miesiącach wraz z Knowla Box oraz Edukacyjnym Wszechświatem podróżowaliśmy po różnych miastach w Polsce i za granicą, żeby się wam przedstawić.

W ramach Polskich wydarzeń mogliście nas zobaczyć na stoiskach Moje Bambino m.in. na konferencjach “EduTrendy” czy “Witaj Szkoło!”. Jednak to zdecydowanie nie wszystko, bo urządziliśmy sobie małe tournée po konferencjach europejskich.

Rok zaczęliśmy występem na Bett London (Wielka Brytania), gdzie udało nam się wygrać miejsce na zorganizowanym po raz pierwszy na tej konferencji Polskim Stoisku Narodowym. Potem były jeszcze:

 • Fiera Didacta Italia (Włochy)
 • Roadshow pro školy 2023 (Czechy)
 • K12 forumo (Litwa)
 • Konferecnaj Stati Generali (Bergamo, Włochy)

Poza Europą pojawiliśmy się również na GESS Dubai (ZEA).

Rok zakończyliśmy kolejnym wygranym stoiskiem na WEB Summit (Portugalia). Znaleźliśmy się tam w gronie 18 wybranych przez PAIH firm, które reprezentowały Polskę na tym wydarzeniu. Zostaliśmy również zaproszeni na spotkanie w polskiej ambasadzie w Portugalii.

Coraz dłuższe podróże odbywają również nasze urządzenia. Dzięki nawiązanym współpracom nasze urządzenia zaczynają się pojawiać w coraz większej liczbie innych krajów. Od tego roku można je nabyć w/we: Włoszech, ZEA, Omanie, Bahrajnie, Kuwejcie, Katarze, Arabii Saudyjskiej, a już wkrótce również w Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu i Wielkiej Brytanii.

Coraz bardziej widoczni

Zaczęliśmy pozostawiać po sobie również inne ślady. Pojawiliśmy się w 6 magazynach dla edukacji i rozrywki. Można było nas znaleźć w newsletterach, artykułach, a nawet na okładkach tychże magazynów.

Staliśmy się częścią Digital Creative Cluster, dzięki któremu we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju i Centrum GovTech powstała platforma akceleracyjna dla nauczycieli https://edu-space.app/. Zostaliśmy również członkiem Zawodowej Izby Biznesu.

Co nas bardzo cieszy, staliśmy się partnerem fundacji EdTech Poland. Jednej z największych polskich organizacji zajmujących się technologiami sprzyjającymi rozwojowi edukacji.

Wspieramy różne społeczności

Nie tylko braliśmy. Zaczęliśmy wspierać lokalne instytucje, ośrodki oraz różnego rodzaju inicjatywy.

Nasze urządzenia w ramach współpracy znalazły się w następujących placówkach, by mogły przyczyniać się do rozwoju dzieci:

 • Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową,
 • III Liceum Ogólnokształcąceme im. Juliusza Słowackiego w Lesznie,
 • Prywatne Przedszkole Akademia Przyrody z oddziałem integracyjnym w Poznaniu,
 • Przedszkole Publiczne nr 42 Kwiaty Polskie w Poznaniu.

Udało nam się również przeprowadzić kilka warsztatów dla różnych grup dzieci oraz dorosłych w tym m.in.:

 • Warsztaty programistyczne dla Przedszkola nr 42 Kwiaty Polskie,
 • Warsztaty dla dzieci oraz dorosłych z różnymi niepełnosprawnościami dla podopiecznych ośrodków SILOE, WTZ Ognik,
 • Warsztaty w Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.
Technologia idzie do przodu

Poza ładnym wyglądem pracowaliśmy również na tym, co wciąż stanowi serce napędowe naszej firmy, a więc nad naszymi urządzeniami.

Od strony samego hardware nie zmieniło się przez ten rok wizualnie zbyt wiele, jednak w cieniu pracowaliśmy ciężko nad kolejnymi udoskonaleniami. Chcemy, by Knowla Box i Knowla Wall stawały się jeszcze bardziej niezawodne oraz odpowiadały na zgłaszane przez was potrzeby. Nie sposób tu nie wyróżnić wszystkich zaangażowanych w pracę serwisu, opiekuna klienta, którzy będąc cały czas z wami w kontakcie, szukali rozwiązań waszych problemów oraz osób z produkcji, którzy czuwali nad jakością nowych urządzeń.

W całym tym technologicznym pędzie stawiamy coraz mocniej na ekologię, więc nie zapominamy o używaniu surowców wtórnych oraz odpowiedniej segregacji śmieci.

Co więcej, możemy powiedzieć, że w tym roku wystartowały prace nad kilkoma projektami R&D,mającymi na celu dalszy rozwój technologii Knowla, których efekty zobaczycie już niedługo.

Nowe Planety na horyzoncie

Można powiedzieć, że dopiero w tym roku Edukacyjny Wszechświat zabłyszczał w naszej komunikacji, mimo że pierwsze Planety pojawiły się już dwa lata wcześniej. Rozszerzył się on również o trzy Planety:

Ostatnia Planeta swoją cichą premierę miała w grudniu i obejmuje wiedzę z zakresu języka angielskiego, więcej o niej usłyszycie wkrótce.

Powstała również platforma Knowla Fun, skierowana do klientów zainteresowanych bardziej rozrywkową stroną naszych urządzeń, na której znajdziemy wspólny panel dla wybranych aktywności z różnych Planet. Mamy nadzieję, że Knowla Fun pomoże wam wykorzystać urządzenia do nieprzerwanej, radosnej zabawy, przy odgłosach odbijających się piłeczek.

Zgodnie z docierającymi do nas uwagami i sugestiami odnośnie poszczególnych aktywności, pozmieniało się również trochę w aplikacjach z wcześniejszych Planet. Możemy tu wspomnieć np.: o instrukcjach obsługi, które znajdziecie teraz bezpośrednio w każdej aktywności, czy zaktualizowanych emocjach w Termometrze emocji oraz Kole uczuć (Planeta Emo), gdzie również pojawiły się również nowe możliwości dostosowania wyglądu.

A co na przyszłość?

Jeszcze więcej tego, co widać obecnie 🙂

Nad wszystkimi efektami, które wypisaliśmy powyżej, nadal pracujemy i rozszerzamy swoje działanie. Rozwijamy naszą technologię. Szykujemy dla was nowe interakcje z urządzeniem, inne możliwości korzystania z urządzenia czy aplikacji oraz być może kolejne ich wersje. Powstaną z pewnością nowe Planety oraz nowe aktywności. Będziemy chcieli nawiązywać coraz więcej różnych kontaktów oraz być coraz bliżej edukacyjnego, terapeutycznego oraz rehabilitacyjnego życia. Pojawi się również więcej materiałów i niespodzianek, żebyście nie mogli zbyt szybko o nas zapomnieć.

Nie chcemy jednak zbytnio zapeszać wszystkich naszych planów, więc śledźcie nas. Na pewno będzie się działo.

Podziel się!

decorator-green
Urszula Skorodziłło
Urszula Skorodziłło
Członkini Rady Programowej Knowla
Kognitywistka zafascynowana działaniem mózgu i zmysłów. Zajmuje się tworzeniem i analizą narzędzi psychometrycznych. W Knowli współtworzy, konsultuje aplikacje, tworzy scenariusze lekcji oraz dba o dostosowanie materiału dla młodych odbiorców.

Przeczytaj także

Postaw nudę do kąta
Jesteś nauczycielem, pedagogiem, prowadzisz placówkę edukacyjną, a może jesteś zaangażowanym w edukację rodzicem?
Zapraszamy do kontaktu z nami. Udzielimy wszelkich informacji, doradzimy, pomożemy dokonać najlepszego wyboru. Tak jak Tobie, zależy nam na poprawie jakości edukacji naszych dzieci!
top divider black
top divider black mobile
Nauka to potęgi klucz
logo knowla white
wall_box_banner