decorator-blue-bazgry
decorator-yellow-star
Czym jest ściana multimedialna Knowla Wall
slowniczek-ikona-light

słowniczek

Czym jest ściana multimedialna Knowla Wall?

Knowla Wall technologia
decorator-blue-bazgry
decorator-yellow-star
Czym jest ściana multimedialna Knowla Wall
divider bottom black
divider bottom black mobile

czas czytania

5 MIN

opublikowany

2023-11-16 09:57:13
Spis treści

Ta interaktywna i multimedialna ścianka zapoczątkowała naszą firmę. Przez wiele lat pojawiła się już w setkach sal zabaw, szkół i przedszkoli, sprawiając radość wielu dzieciom. Urządzenie wzbogacone jest w unikatową technologię ultradźwiękową, która umożliwia wychwytywanie dźwięku odbijanych o konstrukcję piłeczek i reagowanie nimi na pojawiające się w grach animacje.

To od niej wszystko się zaczęło…

Powstała w 2014 i to właśnie dzięki niej powstała firma Knoocker, która obecnie tworzy markę Knowla. Głównym inżynierem rozwiązania był dr Krzysztof Krzywdziński, który stworzył pomysł na wykorzystanie ultradźwięków do wyłapywania lokalizacji odbijanych od ściany piłeczek. Wystarczyło rzucić piłeczkę, a odpowiednie czujniki wychwytywały oraz przeliczały z dużą dokładnością miejsce jej uderzenia.

Później wszystko to przekształciło się w stabilną i mobilną konstrukcję multimedialnej ścianki, którą znamy dzisiaj jako Knowla Wall. Po opracowaniu całości konstrukcji, wielokrotnych testach oraz przygotowaniu autorskich gier rozrywkowych, trafiła do klientów, gdzie spotkała się z dużym entuzjazmem. Zaczęła się pojawiać w wielu salach zabaw oraz szkołach, budząc uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych.

W przeszłości można było się spotkać z innymi nazwami tego urządzenia – Knowla Wall jako Magiczna Ściana czy Knoocker Classic, ale od teraz ta multimedialna ścianka już na stałe weszła do rodziny Knowla.

Jak działa multimedialna ścianka Knowla Wall?

Jest to interaktywne urządzenie wyposażone w projektor Epson oraz komputer. Cała elektronika wbudowana została w stabilną konstrukcję stworzoną z laminowanych płyt MDF, dzięki czemu rozwiązanie stało się mobilne oraz możliwe do korzystania w różnych pomieszczeniach bez konieczności ponownego rozkładania i składania. Materiał, z którego korzystamy jest wytrzymały, więc nawet po długoletnim użytkowaniu będzie się świetnie sprawdzał. Wszystko to razem tworzy spójną konstrukcję multimedialnej ścianki Knowla Wall, która jest bezpieczna do użytkowania przez dzieci.

Urządzenie wyposażone jest w krótkoogniskowy, laserowy projektor Epson EB-720. Umieszczony on został u góry, przez co nie pojawiają się cienie, oślepiające światło czy martwe punkty. Dzięki innowacyjnej technologii laserowych projektorów Epson obraz będzie widoczny nawet w jasnych pomieszczeniach.

Dostępne są trzy sposoby interakcji ze ścianką Knowla Wall:

  • za pomocą klawiatury z touchpadem
    Komunikacja z urządzeniem przebiega w podobny sposób, jak z dowolnym komputerem czy laptopem.
  • rysując lub klikając specjalnym pisakiem interaktywnym
    Dzięki czemu można wykonywać precyzyjne działania bezpośrednio w kontakcie z multimedialną ścianką.
  • rzucając piłeczkami o konstrukcję

Ścianka multimedialna wychwyci umiejscowienie uderzenia piłeczki, dzięki czemu wykona odpowiednią reakcję na ekranie. Jest to główny sposób interakcji, jaki wybierają nasi użytkownicy na swoich urządzeniach. Powoduje najwięcej emocji wśród graczy i największą ciekawość wśród dorosłych. Pozwala również na zabawę nawet kilkunastu osób jednocześnie.

Na urządzeniu znajdują się przygotowane przez nas aktywności, które są gotowe do użycia zaraz po uruchomieniu urządzenia. Możliwe jest również korzystanie z wszelkich dogodności systemu Windows, a dzięki bezprzewodowemu połączeniu WiFi również z wszelkich dobrodziejstw internetu. Urządzenie posiada gniazda USB.

Konstrukcja posiada kółeczka, które pozwalają na swobodne przemieszczanie się konstrukcji po pomieszczeniu. Można również ją składać lub rozkładać wedle potrzeb.

Jak działa multimedialna ścianka Knowla Wall
Unikatowa technologia ultradźwiękowa

Zarówno interakcja pisakiem, jak i interakcja za pomocą piłeczek jest możliwa jedynie dzięki unikatowej technologii ultradźwiękowej stworzonej przez firmę Knoocker. Tylko Knowla proponuje właśnie takie rozwiązanie. Zamontowane na urządzeniu czujniki wychwytują umiejscowienie dźwięku uderzenia piłeczki czy dźwięku wydawanego przez interaktywny pisak, a następnie wykonują odpowiednią interakcję na wyświetlanym przez projektor obrazie.

Technologia ultradźwiękowa pozwala na reagowanie na elementy gry niemal w czasie rzeczywistym. Pomimo szybkości reakcji, jaką jesteśmy w stanie uzyskać, nie tracimy również na jej dokładności i precyzji działania.

Zabawa na Knowla Wall nie jest trudna

Całą konstrukcję można zamówić na dwa sposoby: do samodzielnego złożenia lub z przeprowadzonym przez przeszkolonego pracownika dowozem z montażem. Osoba taka przyjedzie w wyznaczonym terminie i we wskazanym miejscu złoży, a następnie przetestuje multimedialną ściankę. Po zdecydowaniu się na pierwszą opcję, załączona zostanie instrukcja, gdzie znajduje się opis krok po kroku, jak przeprowadzić montaż. W razie problemów zawsze też można się z nami skontaktować.

Po zmontowaniu, należy podłączyć urządzenie do prądu. Potem wystarczy już tylko nacisnąć przycisk startu na projektorze i po chwili urządzenie będzie gotowe do zabawy. Znajdują się na nim przygotowane przez nas autorskie aktywności, które wprowadzą cię w świat mądrej rozrywki.

Multimedialna ścianka Knowla Wall pozwala na zabawę jednej osoby lub całych grup składających się od kilku do kilkunastu osób. Wszystko zależy od osób chcących włączyć się do zabawy.

Wystarczy tylko chwycić piłeczkę i rzucić w Knowla Wall!

Zaciekawiona? Zaciekawiony?

Sprawdź szczegóły naszej oferty w zakładce Knowla Wall.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem.

e-mail: sprzedaz@knowla.eu

tel.: +48 603 444 484

Podziel się!

decorator-green
favicon knowla eu
Zespół Knowla

Przeczytaj także

Postaw nudę do kąta
Jesteś nauczycielem, pedagogiem, prowadzisz placówkę edukacyjną, a może jesteś zaangażowanym w edukację rodzicem?
Zapraszamy do kontaktu z nami. Udzielimy wszelkich informacji, doradzimy, pomożemy dokonać najlepszego wyboru. Tak jak Tobie, zależy nam na poprawie jakości edukacji naszych dzieci!
top divider black
top divider black mobile
Nauka to potęgi klucz
logo knowla white
wall_box_banner