decorator-blue-bazgry
decorator-yellow-star
Knowla na Halloween – Przekrój międzyplanetarny
przybornik-ikona-dark

przybornik

Knowla na Halloween – Przekrój międzyplanetarny

Halloween kalendarz świąt Planeta DŻ Planeta EMO Planeta Fruu Planeta Hopsa Planeta Kontrast Planeta M Planeta Sigma Planeta SPE Praktyczne pomysły Przegląd międzyplanetarny
decorator-blue-bazgry
decorator-yellow-star
Knowla na Halloween – Przekrój międzyplanetarny
divider bottom black
divider bottom black mobile

czas czytania

7 MIN

opublikowany

2023-10-19 07:04:00
Spis treści

Szykujesz zabawę Halloweenową i chcesz wykorzystać Knowlę Box? A może jedynie planujesz wprowadzić ten straszny klimat na swoje codzienne zajęcia. Poniżej znajdziesz przygotowany przez nas spis aktywności, które możesz wykorzystać na tę okazję.

Małe co nieco z Planety Fruu

Nawet jeśli nie masz wykupionych innych Planet, to znajdziesz coś na tę okazję w Knowla Box. Możesz skorzystać na przykład z niżej wymienionych:

  • Aktywności na podłogę – Kolorowanki – Znajdują się tam obrazki z potworami
  • Aktywności na podłogę – Szlaczki – Znajdują się tam szlaczki z kotłami czy duchami
  • Aktywności na podłogę – Połącz kropki – Znajduje się tam obrazek rekina
  • Aktywności na ścianę – Bad Squares
  • Aktywności na ścianę – Project Planet
  • Aktywności na ścianę – Lemurs
Przejdź labirynt – Planeta M

Ciemny labirynt, który rozświetla nasz przyjaciel świetlik. Czy uda się znaleźć wyjście? To już zależy tylko od ciebie! W aktywności naciśnij pisakiem lub rzuć piłeczką w miejsce, w które chcesz przemieścić. W ustawieniach możesz dostosować widok 2D, 3D, jasność labiryntu, jasność świetlika, jak i obrócić planszę.

Gdzie jest potwór? – Planeta EMO, Planeta DŻ, Planeta SPE, Planeta Kontrast

Halloween to dobry czas by poszukać potworów wokół nas. W wymienionych aktywnościach właśnie to robimy. Na początku pojawia się plansza z trzema potworkami, które reprezentują różne Planety. Zapamiętaj je, bo to właśnie ich będziesz szukać w aktywności. Jeśli klikniesz niewłaściwego, aktywność skończy się porażką. Wyższe poziomy posiadają również ograniczenie czasowe.

Koduj kolorami – Planeta PI

W poziomie drugim w aktywności pierwszej. Znajdziemy zakodowany pod cyferkami obrazek dyni, którą możemy pokolorować według cyfr zgodnie z legendą na dole.

Złap potwora – Planeta Hopsa

Łapać potwory w różnych światach można również w Planecie Hopsa. Rzucaj piłeczką według wskazówki w prawym górnym rogu, żeby ukończyć tą aktywność.

Gimnastyka buzi i języka – Planeta DŻ

Halloween to świetna okazja by porobić straszne miny, a jednocześnie ćwiczyć ośrodek mowy. W ramach aktywności naśladujemy potworka, który prezentuje różne ruchy ust czy języka.

Dopasuj dźwięk – Planeta DŻ

Nie każdy dźwięk jest straszny. Czasem mogą nas jednak przerazić z bliskiego otoczenia. Twoim zadaniem w tej aktywności jest rozpoznać usłyszany dźwięk oraz wybrać jeden z przedstawionych tam przedmiotów.

Koloruj według liter – Planeta DŻ

Pokoloruj obrazek zgodnie z kodem literycznym na nich zamieszczonym i zobacz, co ci wyszło. Halloweenowe obrazki znajdziesz w aktywnościach: 1, 3, 4, 6, 12.

Koloruj i licz, Losuj i koloruj, Kolorowanka liczbowa – Planeta Hopsa

Animowane kolorowanki do wykorzystania na tę okazję znajdują się również w Planecie Hopsa. Potwory, kosmici, smoki, tajemne laboratorium, ciemna jaskinia i wiele innych jest tu do odkrycia. Na początku wylosuj kolory na kole, a potem pozostaje już kolorowanie. W aplikacjach Koloruj i licz oraz Kolorowanka liczbowa zwróć uwagę, by zamalować jedynie wskazaną w liczbę pól danym kolorem.

Rysuj światłem – Planeta Kontrast

W aktywnościach 5 i 6 znajdziesz nietoperza oraz oczy, których rysowanie powinieneś dokończyć świetlistą linią.

Zaprogramuj drogę – Planeta SPE, Planeta Kontrast

Zaprowadź kosmitę do swojego celu, żeby mógł zostawić naszą planetę w spokoju. Za pomocą strzałek ustaw mu drogę, po której może przejechać. Omijaj przy tym inne przeszkody.

Ułóż puzzle – Planeta SPE

Ułóż puzzle tak, by wyszedł z tego potworny obrazek. W aktywnościach 2, 10-13 znajdziesz puzzle potworów.

Potworne labirynty – Planeta SPE

W tym labiryncie twoim zadaniem jest narysowanie pisakiem linii od wejścia do wyjścia labiryntu. Znajdź odpowiednią drogę. Omijaj ślepe zaułki. Nie daj się zwieść potwornej scenerii.

Zwierzostwory – Planeta Hopsa

W ramach aktywności są różne układanki, które możesz wykorzystać. W laboratorium skonstruujesz tajemnicze substancje czy odkryjesz budowę ludzkiego ciała. Natomiast w kosmosie zostaniesz otoczony różnymi kosmitami. W ramach aktywności możesz zmienić wygląd obrazka, klikając na odpowiedni jego fragment.

Znajdź różnicę – Planeta Hopsa

Różne światy Planety Hopsa ponownie konstruują tu straszne sceny w kosmosie lub laboratorium. Tym razem jednak twoim zadaniem jest znalezienie różnic pomiędzy dwoma obrazkami. Każda prawidłowo znaleziona zostanie oznaczona ptaszkiem, a nieprawidłowa iksem.

Matematyczne scenariusze – Planeta Sigma

Dwie fabularne historie o potworze oraz nawiedzonym dworze urozmaicone matematyką. Aby przejść całość, znajdź wskazówki jak w escaperoomie oraz rozwiąż kilka różnych zagadek. Poziom działań będzie odpowiedni dla uczniów klas podstawowych 4-8.

Planeta EMO

Halloween to święto różnych strachów, więc warto też porozmawiać o emocjach. Nie ma do tego lepszej planety niż Planeta EMO. Znajdziesz w niej wiele aktywności uwzględniających emocję strachu, dlatego nie przypisujemy żadnej aplikacji w szczególności. Wybierz dowolną aktywność i dopasuj ją do swojego planu lekcji.

A ty znalazłeś jeszcze coś wartego polecenia na tą okazję?

Podziel się!

decorator-green
Urszula Skorodziłło
Urszula Skorodziłło
Członkini Rady Programowej Knowla
Kognitywistka zafascynowana działaniem mózgu i zmysłów. Zajmuje się tworzeniem i analizą narzędzi psychometrycznych. W Knowli współtworzy, konsultuje aplikacje, tworzy scenariusze lekcji oraz dba o dostosowanie materiału dla młodych odbiorców.

Przeczytaj także

Postaw nudę do kąta
Jesteś nauczycielem, pedagogiem, prowadzisz placówkę edukacyjną, a może jesteś zaangażowanym w edukację rodzicem?
Zapraszamy do kontaktu z nami. Udzielimy wszelkich informacji, doradzimy, pomożemy dokonać najlepszego wyboru. Tak jak Tobie, zależy nam na poprawie jakości edukacji naszych dzieci!
top divider black
top divider black mobile
Nauka to potęgi klucz
logo knowla white
wall_box_banner